Composite Schedule

April 2020
Schedule for the month of April 2020
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
29
vs Penn St.-Abington
12:00 PM

at Penn St.-DuBois
12:00 PM

vs Morrisville St.
2:00 PM

at Penn St.-DuBois
2:30 PM

vs Morrisville St.
4:00 PM
30
31
vs Medaille
1:00 PM

at Houghton
3:00 PM

vs Medaille
3:30 PM

at Houghton
5:00 PM
1
vs Wells
3:00 PM

vs Wells
5:00 PM

vs Elmira
7:00 PM
2
vs St. John Fisher
3:00 PM

vs St. John Fisher
5:00 PM
3
at St. Elizabeth
7:00 PM
4
at SUNY Cobleskill Spring Invitational - Round One

at SUNY Cobleskill Spring Invitational - Round One

at Medaille
1:00 PM

at SUNY Poly
1:00 PM

at SUNY Cobleskill
1:00 PM

at Cazenovia
1:00 PM

at SUNY Poly
3:00 PM

at Cazenovia
3:30 PM

at SUNY Poly
4:00 PM
5
at SUNY Cobleskill Spring Invitational - Round Two

at SUNY Cobleskill Spring Invitational - Round Two

at SUNY Cobleskill
12:00 PM

at Cazenovia
12:00 PM

at Hilbert
1:00 PM

at SUNY Cobleskill
2:00 PM
6
7
at Clarks Summit
1:00 PM

at Clarks Summit
3:30 PM
8
vs Keuka College Spring Invitational

vs Keuka College Spring Invitational

at Alfred St.
3:00 PM

at Alfred St.
5:00 PM

vs Alfred St.
7:00 PM
9
10
vs SUNY Poly
3:00 PM

vs SUNY Cobleskill
3:00 PM

vs SUNY Poly
5:00 PM

vs Cazenovia
7:00 PM
11
at Ithaca College Invitational - Round One

vs SUNY Cobleskill
12:00 PM

vs SUNY Cobleskill
12:00 PM

vs Wells
1:00 PM

vs SUNY Cobleskill
2:00 PM

vs SUNY Cobleskill
2:30 PM

vs Wells
3:00 PM
12
at Ithaca College Invitational - Round Two
13
14
at D'Youville
1:00 PM

at Alfred
3:00 PM

at D'Youville
3:30 PM

at Houghton
5:00 PM

at Alfred
5:00 PM
15
at Medaille
4:00 PM

at Ithaca
4:00 PM
16
vs Hilbert
1:00 PM

vs Medaille
3:00 PM

vs Hilbert
3:30 PM

vs Medaille
5:00 PM
17
at D'Youville
5:00 PM
18
at Cazenovia
1:00 PM

vs Cazenovia
1:00 PM

at Cazenovia
3:00 PM
19
at Morrisville St.
TBA

at Morrisville St.
TBA
20
vs Alfred St.
4:00 PM
21
at Elmira College Spring Invitational
22
vs Utica
1:00 PM

at Nazareth
3:00 PM

vs Utica
3:30 PM

at Hilbert
4:00 PM

at Nazareth
5:00 PM
23
vs R.I.T.
3:00 PM

vs R.I.T.
5:00 PM
24
at SUNY Poly
1:00 PM
25
at NEAC Championship - Round One

at Wells
TBA

at Wells
TBA

at Morrisville St.
1:00 PM

vs SUNY Poly
1:00 PM

at SUNY Poly
1:00 PM

at SUNY Poly
3:30 PM
26
at NEAC Championship - Round Two

at SUNY Poly
12:00 PM
27
28
vs Elmira (N.Y.)
3:30 PM
29
30
1
vs Wells
3:00 PM
2
vs Wells
12:00 PM

vs Wells
2:30 PM